29. IV 2007 Diament - Wenecjanka 2:0

Skład: Środoń - Gątarski Piotr, Szlachta, Gątarski Paweł, Pięciak - Pitera, Bury Ł. (80. Róg), Gierlak R., Gątarski W. (89. Wydro)- Modlisz (60. Stec D.), Gierlak M (88. Filip).

Bramki zdobyli: Modlisz Wojciech i Marcin Gierlak

22. IV 2007 Porażka w Lubli
          Po zaciętym boju Diament Pstrągowa uległ drużynie Orła 2:1. Początek spotkania wskazywał, że to nasi zawodnicy są zespołem bardziej poukładanym. Bramka wisiała w powietrzu.. Po jednej z akcji w polu karnym faulowany jest Marcin Gierlak i sędzia dyktuje jedenastkę, którą na bramkę zamienia Robert Gierlak. Gdyby choć jeszcze jedna z licznie tworzonych sytuacji została wykończona, nie dalibyśmy sobie wydrzeć zwycięstwa. Pech jednak prześladował nas w tym spotkaniu. Dodatkowo grę obydwu drużyn notorycznie psuł arbiter, który postawił sobie za punkt honoru bycie najważniejsza postacią, niestety jego umiejętności wyraźnie nie nadarzają za ambicjami. Po wątpliwych stałych fragmentach gry tracimy dwie bramki, jedną z rzutu wolnego drygą z rzutu karnego. druga połowa nie był juz tak dobrym widowiskiem. Diament starał się atakować a goście skupili się na kontratakach. Trafienie w słupek zaliczył jeszcze Robert Gierlak i niestety musieliśmy wracać do domów bez punktu.
          Należy jednak pochwalić postawę naszego zespołu, który za wszelką cenę starał się wywalczyć choćby jeden punkt, niestety zabrakło nieco piłkarskiego szczęścia. Kontuzji w tym meczu nabawił się Janek Bury miejmy nadzieję, że szybko się wykuruje.

Skład: Środoń - Bury J. (35. Gątarski Piotr)., Szlachta, Gątarski Paweł). Filip (35. , Pięciak D)- Pitera, Bury Ł.(70. Konieczny), Gierlak R., Gątarski W. - Modlisz (46. Stec D.), Gierlak M.

21. IV 2007 Nowa strona Diamentu!!
         Od ponad dwóch lat ta strona była głównym źródłem informacji o tym co dzieje się w naszej drużynie, a także o wynikach przez nią osiąganych. Tutaj zawsze znajdowały się aktualne wyniki i tabela naszej ligi. Idzie jednak nowe i mamy nadzieje, że dużo lepsze. Za sprawą naszego byłego kierownika drużyny powstaje nowa strona dużo bogatsza w treści, okraszona dobrej jakości zdjęciami. Jeżeli tylko adminowi wystarczy zapału i sił, jestem pewny, że będzie to najlepsza strona w naszej lidze. Nową tworząca się stronę można już obejrzeć klikając tutaj.

15. IV 2007 Historyczne zwycięstwo z Huraganem 12:0

Prawdziwy festiwal bramek urządzili sobie zawodnicy Diamentu w dzisiejszym spotkaniu z zespołem z Kozłówka.
        Gospodarze zaaplikowali gościom aż 12 goli, nie tracąc przy tym ani jednego. Ten mecz na pewno przejdzie do historii i będzie pamiętany bardzo długo, nie tylko ze względu na „hokejowy” wynik ale również dlatego, że Diament zagrał dzisiaj fenomenalnie. Nietaktem byłoby wyróżnić kogokolwiek, ponieważ w drużynie nie było dzisiaj słabych punktów. Można by powiedzieć, że każdy zagrał mecz swojego życia.
        Zaczęło się już w 10 min. Gdy Robert Gierlak przeprowadził fantastyczny rajd lewą stroną i będąc już w polu karnym uderzył „swoją” nogą nie do obrony.
       W kilka minut później doskonałe podanie otrzymał grający dzisiaj na lewej obronie Janek Bury. Wbiegł w pole karne i bramkarz musiał ratować się faulem. Rzut karny zamienił na drugą bramkę ponownie Robert Gierlak.
       22 min szybka kontra gospodarzy i w roli głównej Robert i Marcin Gierlakowie. Pierwszy popisał się przemyślanym, długim i celnym podaniem a drugi ośmieszył obrońcę, ograł go jednym zwodem i miał przed sobą tylko bramkarza gości. Za chwilę było już 3:0.
     Fala zadowolenia ogarnęła kibiców i ławkę rezerwowych gospodarzy. Ten mecz trzeba wygrać – z takim wynikiem.
        Nikt nie spodziewał się, że Diament zejdzie na przerwę z 6 strzelonymi bramki. A jednak. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Wojtek Gątarski (33 min). i dwukrotnie Marcin Gierlak w 37 i 38 min.

Druga połowa miała być tylko formalnością. Należało spokojnie rozgrywać piłkę i bronić wyniku.
       Nie było chyba jednak osoby na stadionie która byłaby wstanie wyśnić sobie to co się stało przez te 45 minut. Z niedowierzaniem i lekkim uśmieszkiem ironii reagowali nowo przybyli kibice na wiadomość, że jest 6:0 a w 74 min już 7:0 po bramce Roberta Gierlaka.
        Ostatnie 10 min meczu to prawdziwe szaleństwo. Gdy w 80 min. Wojtek Środoń podwyższył wynik wykorzystując rzut karny, który sędzia podyktował za faul na Wojtku Gątarskim, niektórzy już okrzyknęli ten mecz historycznym spotkaniem.
      Ale na tym się nie skończyło, kibice i chyba wszyscy obserwujący te zawody przecierali do bólu oczy ze zdziwienia gdy padały kolejne bramki dla Diamentu.
         W 81 min wynik podwyższył na 9:0 Damian Stec. A kolejne trzy gole zdobyli Wojtek Gątarski i ponownie Robert i Marcin Gierlakowie, dla których były to bramki numer 4.
         Życzymy drużynie kolejnych dobrych występów, a być może dzisiejszy rekord zostanie poprawiony.

SiEl

Skład: Środoń - Bury J., Pięciak D., Szlachta (46. Filip), Gątarski P.- Pitera (75. Krzanowski), Bury Ł.(55. Róg), Gierlak R., Gątarski W. - Modlisz (58. Stec D.), Gierlak M.

Bramki strzelali: Gierlak Marcin - 4, Gierlak Robert - 4, Gątarski Wojciech - 2, Stec Damian - 1, Środoń Wojciech - 1

14. IV 2007 Przegrany sparing juniorów
           Zdekompletowany skład juniorów młodszych Diamentu nie zdołał sprostać dobrze grającym zawodnikom Wisłoka Strzyżów i przegrał wysoko 7:1. Jedyną bramkę dla Diamentu zdobył Dominik Pazdan.

9. IV 2007 Sparing juniorów
          W najbliższą sobotę, planowany jest sparing z drużyną trampkarzy Wisłoka Strzyżów. Mecz ma się odbyć o godz. 12 na stadionie w Strzyżowie. Wyjazd w sobotę o 11.30.

1. IV 2007 Zwycięstwo w Grodzisku na Prima Aprilis!!!
          Od zainkasowania trzech punktów Diament rozpoczyna rundę wiosenną! Zespól Grodziska postawił dziś dość trudne warunki grając od pierwszych minut bardzo wysokim pressingiem. W pierwszych minutach było bardzo groźnie gdy po strzale zawodnika Sokoła piłka trafiła w słupek. Po pierwszych piętnastu minutach stopniowo zaczęliśmy przejmować inicjatywie w tym spotkaniu. Po jednym z dośrodkowań Pawła Gątarskiego całą akcję kapitalnie zamyka Marcin Gierlak i strzałem z półobrotu zdobywa bramkę! W drugiej połowie wynik ustalił Irek Pitera który wykończył głową dośrodkowanie z rzutu rożnego. Końcówka spotkania przebiegała w prima-aprilisowej atmosferze, niestety sędzia nie poznał się na żartach miejscowych i trzech graczy włącznie z trenerem gospodarzy ujrzało czerwone kartki. Trzy punkty bardzo cieszą, tym bardziej, ze zostały wywalczone na bardzo trudnym terenie. Oby tak dalej!!!

Skład: Środoń - Bury, Szlachta, Filip, Pitera - Gątarski P., Stec D.(85. Róg), Gątarski W., Gierlak R. - Modlisz (65. Wydro), Gierlak M. (88. Skowron)

30. III 2007 Nowy zawodnik w szeregach Diamentu!
          W nowej rundzie do zespołu w ostatniej chwili dołączył Piotr Szlachta. Został wypożyczony do końca rundy z Wisłoka Strzyżów. Mamy nadzieje, że będzie sporym wzmocnieniem dla naszej linii defensywnej, może z powodzeniem grać także jako środkowy pomocnik. Jeżeli wszystkie formalności zostaną załatwione Piotrek zagra w naszej drużynie juz w najbliższą niedzielę z Sokołem Grodzisko.

25. III 2007 Diament potwierdza dobrą dyspozycję!
           Ostatni juz sparing tej wiosny został rozstrzygnięty po myśli zespołu Diamentu. Dzisiejszym przeciwnikiem była drużyna Korony Dobrzechów z którą toczyliśmy niezwykle wyrównane boje. Dzisiejszy mecz od pierwszych minut układał się po naszej myśli. Marcin Gierlak otworzył wynik strzelając z szesnastego metra. Kolejna bramka padła bardzo szybko, tym razem Wojtek Gątarski pewnie "pakuje" piłkę do bramki Korony. Strzelanie w pierwszej połowie kończy Wojtek Modlisz po rajdzie prawą strona boiska. Druga połowa rozpoczęła się od kilku zmian. Debiut na środku boiska zalicza kolejny szesnastoletni zawodnik Wojtek Gierlak, który był bardzo bliski strzelenia swojej pierwszej bramki w drużynie seniorów. Wynik na 4:0 ustala w drugiej połowie ponownie Marcin Gierlak i takim wynikiem kończy się spotkanie.
          Sprawdziany przed sezonem wypadły obiecująco, czy uda nam się z taką dyspozycją wejść w sezon? To pytanie na które odpowiedź poznamy już w niedzielę w wyjazdowym meczu z Sokołem Grodzisko.
           Skład: Środoń - Bury J., Filip, Pięciak, Pitera - Gątarski Paweł, Gierlak R., Bury Ł., Gątarski W. - Modlisz W., Gierlak M.
           Na zmiany: Gątarski Piotr, Gierlak W., Róg, Wydro

18. III 2007 Granit - Diament 1:3 (0:1)
           Forma, którą Diament prezentuje od kilku meczy nadal się utrzymuje. Pomimo teoretycznie silniejszego rywala nasza gra mogła się podobać, a co najważniejsze przynosiła sporo sytuacji bramkowych. Podczas pierwszego kwadransa to piłkarze Granitu prowadzili grę, jednak nie zdołali tego przypieczętować strzeleniem bramki. Pierwsza bramka pada dla Diamentu za sprawą Marcina Gierlaka, który sprytnym uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Druga odsłona to z kolei przewaga naszej drużyny. Kilka dogodnych sytuacji zostaje zamienionych na dwa trafienia, kolejno: Wojtka Gątarskiego i Marcina Gierlaka. Przed końcowym gwizdkiem Granit zdobywa honorową bramkę. Słowa uznania dla Wojtka Środonia, który pomimo lekkiej kontuzji kolejny raz bardzo pewnie strzeże naszej bramki i potwierdza swoja bardzo dobrą dyspozycje na ten sezon.
          Skład: Środoń - Bury J., Krzanowski, Gątarski Piotr, Gątarski W. - Gątarski Paweł, Modlisz, Gierlak R., Bury Ł. - Stec D., Gierlak M. Na zmiany: Pitera, Pięciak, Róg

11. III 2007 Sparingowe zwycięstwo nad Startem Lubenia
          W dzisiejsze słoneczne popołudnie kibice mogli oglądnąć mecz na niezłym poziomie. Diament szczególnie w drugiej połowie przeprowadzał składne i mogące się podobać akcje. Szczególnie formacja obronna zagrała bardzo dobrze, a skuteczność strzelających była dużo lepsza niż w poprzednią niedziele i spotkanie zakończyło się zwycięstwem 5:2.
         Meczem poprzedzającym spotkanie seniorów był mecz juniorów młodszych. Nasi chłopcy wysoko przegrali z drużyną Startu 1-10 Na usprawiedliwienie można dodać, że w składzie drużyny przyjezdnej występowało trzech juniorów starszych,  nasza drużyna natomiast eksperymentowała z trzema młodymi bramkarzami, którzy popełnili w tym meczu bardzo dużo błędów.
         Bramki dla Diamentu w meczu seniorów strzelali: Damian Stec, Marcin Gierlak (2) oraz Robert Gierlak (2 po rzutach karnych)
          Skład Diamentu: Środoń - Bury J., Filip, Szlachta, Gątarski W. - Gątarski Paweł, Modlisz (46. Stec B.), Gierlak R., Róg - Stec D. (70. Wydro), Gierlak M.

4. III 2007 Wyjazdowy remis z Czarnymi
          W trzecim sparingu tej rundy Diament wywalczył remis z drużyną Czarnych Czudec. Nasz zespół stworzył kilka dogodnych sytuacji jednak tego dnia na dość ciężkim boisku piłka nie chciała ugrzęznąć w siatce.
           Skład Diamentu: Środoń - Bury J., Filip, Szlachta, Gątarski W. - Gątarski Paweł, Modlisz, Gierlak R., Bury Ł. - Wydro, Gierlak M. Na zmiany Bury T.

24. II 2007 Porażka z Płomieniem
          Wysoką porażkę zanotowali dziś gracze Diamentu. 6:1 to wynik, który odzwierciedlał sytuację na boisku. Naszym zawodnikom brakowało dziś determinacji i woli zwycięstwa. W arktycznych warunkach jakie panowały na boisku lepiej czuli się wyraźnie zawodnicy z Zagorzyc. Jedyna bramkę dla Diamentu zdobył w pierwszej połowie Robert Gierlak.
          Skład Diamentu: Środoń - Filip (Krzanowski), Bury J. (Iskra), Gątarski Piotr, Gątarski Paweł - Gątarski W. Róg, Gierlak R., Modlisz - Stec D., Gierlak M.

19. II 2007
Kolejny sparing
           Kolejny sparing na własnym boisku rozegra Diament w sobotę o godzinie 12. Naszym kolejnym rywalem będzie Płomień Zagorzyce.

18. II 2007 W pierwszym sparingu Diament lepszy od Czarnych

Zwycięstwem 4:3 zakończył się pierwszy w tym sezonie mecz sparingowy naszego zespołu. Mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Dla Diamentu bramki zdobywali: Marcin Gierlak, Bartłomiej Stec (2) i debiutant w naszej drużynie Artur Róg, którego precyzyjny strzał z 20 metrów był ozdobą tego spotkania oraz dał nam zwycięstwo.

Skład Diamentu: Środoń (80. Krochmal) - Filip (55. Krzanowski), Gątarski Piotr, Gątarski Paweł, Bury J. (60 Pitera)- Gątarski W, Stec D. (60. Stec B.), Gierlak R, Róg - Modlisz, Gierlak M

15. II 2007 Pierwszy sparing Diamentu
          W niedziele o godz. 14 planowany jest pierwszy sparingowy mecz drużyny Diamentu. Naszym sparingpartnerem mają być zawodnicy Czarnych Czudec, którzy do nowej rundy przygotowują się pod wodza nowego trenera.

31. I 2007 Terminy rozpoczęcia rozgrywek
          Prezydium Komisji Gier Podokręgu Piłki Nożnej w Rzeszowie ustaliło terminarz rozgrywek rundy rewanżowej - wiosna 2007. Seniorzy wystartują 1-go kwietnia. Drużyna juniorów młodszych rozegra swój pierwszy mecz drugiej rundy 5-go maja.